Regulamin sklepu internetowego www.hiszpanskismak.pl

Sklep internetowy hiszpanskismak.pl, działający pod adresem hiszpanskismak.pl prowadzony jest przez firmę  HISZPANSKISMAK Sp. Z. O O. Adres firmy ul Narwik 12/14 01-471 Warszawa, NIP: 5223034866  , REGON: 362181700

 [1] W celu skontaktowania się z hiszpanskismak.pl prosimy pisać na adres: info@hiszpanskismak.pl lub dzwonić pod numer: tel: 787695924 lub 728958974.

 [2] Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu sklepu oraz zasad sprzedaży

Warunkiem zawarcia umowy jest akceptacja niniejszego Regulaminu. Zarejestrowanie się w serwisie nie zobowiązuje do składania zamówień.

2. ZASADY DOKONYWANIA ZAKUPÓW

2.1. Sklep internetowy znajdujący się pod adresem www.hiszpanskismak.pl, służy do dokonywania zakupów wybranych artykułów spożywczych i przemysłowych, a także składania zamówień na wyroby winiarskie, z miejscem odbioru w punktach sprzedaży:
ul. Poznańska 3, Warszawa (Tapas&Delikatesy Mojo Picón)

2.2. Sprzedający zapewnia, iż  wszystkie artykuły importowane przez niego zostały sprowadzone do Polski legalnie i spełniają wszelkie wymogi sanitarno – epidemiologiczne.

2.3. Zakupy w sklepie internetowym HISZPAŃSKI SMAK mogą być dokonywane wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest rejestracja, a następnie przy każdym następnym zakupie logowanie się przy pomocy hasła i loginu.

2.4. Warunkiem realizacji przez kuriera zamówienia jest podanie: pełnego adresu dostawy i numeru telefonu, umożliwiającego Sprzedającemu weryfikację rzetelności złożonego zamówienia. Po przyjęciu zamówienia Sprzedający w terminie 2 dni roboczych potwierdzi pocztą elektroniczną przyjęcie zamówienia, dostępność zamówionego towaru, adresu pod który towar ma być dostarczony oraz numer rachunku bankowego na który będzie dokonana przez Kupującego płatność.

2.5. Zamieszczone na stronach sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.
 
2.6. Przyjęcie przez sklep internetowy każdego złożonego zamówienia jest potwierdzane drogą e-mailową przez Sprzedającego. Do zawarcia umowy sprzedaży dochodzi w momencie potwierdzenia zamówienia przez Zamawiającego.

2.7. Czas realizacji zamówienia składa się z okresu do wysłania towaru oraz czasu potrzebnego na dostarczenie gotowej przesyłki do Kupującego. Jest on zależny od wybranego sposobu dostarczenia towaru i wynosi od 2 do 7 dni roboczych. Jest równy całkowitemu terminowi realizacji zamówienia, jeśli zamówione produkty są dostępne od ręki w magazynie. W innych przypadkach okres dostarczenia będzie ustalany indywidualnie.

2.8. Kupujący może wprowadzić ewentualne korekty do błędnie podanych danych osobowych lub błędnie dokonanego zamówienia, wyłącznie do momentu ostatecznego pisemnego potwierdzenia zamówienia przez Sprzedającego. 

2.9. Wysyłając zamówienie, Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu sklepu, w szczególności z możliwością odstąpienia o umowy, zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny", (Dz.U. 2000 Nr 22, poz. 271) i akceptuje jego postanowienia.
 

2.10. Zamówienia w sklepie internetowym HISPAŃSKI SMAK są realizowane wyłącznie na terenie Polski.

2.11. Wszystkie ceny podane w cenniku internetowym są cenami brutto. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez uprzedniego informowania o tym Kupującego, z zastrzeżeniem że zmiany cen nie dotyczą zamówień będących w trakcie realizacji. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili potwierdzenia zamówienia przez Sprzedającego. W przypadku gdy cena podana w potwierdzeniu zamówienia różni się od ceny znajdującej się w sklepie internetowym Kupujący ma prawo rezygnacji z zamówienia.

2.12. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).


3. FORMY PŁATNOŚCI
Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary z dostawą na terytorium Polski:

  • płatność przy odbiorze gotówką  w przypadku zamówienia odbieranego osobiście w Punkcie Odbioru);
  • płatność przelewem elektronicznym lub karta kredytową realizowana za pośrednictwem systemów płatności elektronicznych PAYU (bez względu na formę dostawy/odbioru);

płatność przelewem bankowym wykonywanym z dowolnego banku lub przekazem pocztowym na konto: IDEABANK 90195000012006643466080002 (bez względu na formę dostawy/odbioru.).

 

4. WARUNKI DOSTAWY TOWARÓW

4.1. Zamawiający może wybrać następujące formy dostawy zamówionego towaru:

a. artykuły spożywcze i przemysłowe:

  • odbiór osobisty w Mojo Picon, ul Poznańska 3. 00-680 Warszawa

b. artykuły przemysłowe i wybrane artykuły spożywcze:

  • dostawa za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD;

b. wyroby winiarskie:

4.2. Przy zakupie towaru o wartości przekraczającej 1.000,00 zł, Sprzedający dostarcza zamówiony towar na terenie Warszawy na własny koszt.

4.3. Koszt dostawy został określony w punkcie 3.4 niniejszego regulaminu. Koszty dostaw mogą ulec zmianie wraz ze zmianą cenników firmy kurierskiej.

4.4. Koszty dostaw towaru zamawianego za pośrednictwem sklepu internetowego HISZPAŃSKI SMAK.

  • za paczkę do 30 kg – 20 zł,

4.5. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Kupującego z tytułu uszkodzenia lub braków. Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, widocznych uszkodzeń należy: - odebrać przesyłkę sporządzając protokół szkody potwierdzony pisemnie przez kuriera lub odmówić przyjęcia paczki.  Reklamacje dotyczące dostaw należy kierować do Sprzedającego (tel 728958974) w dniu dostawy.

4.6. W przypadku wyboru przez Kupującego sposobu dostawy z odbiorem osobistym w punktach sprzedaży stacjonarnej, płatność za zamówiony towar może zostać dokonana przy odbiorze.

4.7. W przypadku gdy Kupujący dokonuje zakupów w sklepie internetowym HISZPAŃSKI SMAK  pierwszy raz wymagana jest przedpłata za zamówiony towar na konto wskazane przez Sprzedającego. W pozostałych przypadkach Kupujący za  zakupiony towar :

  • płaci gotówką przy odbiorze własnym,
  • płaci bezpośrednio przy odbiorze przesyłki dostarczonej przez Kuriera
  • płaci dokonując przedpłaty na wskazany rachunek bankowy.

4.8. Niezbędnym warunkiem odbioru osobistego zamówionego towaru, jest okazanie dowodu tożsamości lub podanie numeru zamówienia.

4.9. W celu ułatwienia i usprawnienia procesu kupowania za pośrednictwem witryny www.hiszpanskismak.pl, pomiędzy Kupującym a Sprzedającym prowadzona jest korespondencja e-mailowa. W jej ramach Kupujący będzie otrzymywał na podany przy logowaniu adres mailowy wiadomości dotyczące zamawianych przez niego produktów. Wszystkie e-maile zawierają numer zamówienia, listę zamówionych towarów, kwotę i wybrany sposób płatności, oraz sposób dostarczenia, a także dane odbiorcy.
 
5. REKLAMACJE I GWARANCJE

5.1. Sprzedający zapewnia, iż  wszystkie towary importowane przez niego zostały sprowadzone do Polski legalnie i spełniają wszelkie wymogi sanitarno – epidemiologiczne.

5.2. Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 roku (Dz.U. z 2000 r., nr 22 poz. 217) w sklepie internetowym: www.hiszpanskismak.pl można zrezygnować bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od daty odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko jeśli produkt nie został w żaden sposób zniszczony. Zwrócony towar należy zaopatrzyć w otrzymany z nim dowód zakupu.

5.3. Jeśli wszystkie ww. warunki zwrotu towaru zostaną spełnione, zwrot pieniędzy w wysokości ceny odesłanego towaru (zwrotowi nie podlegają koszty dostawy), nastąpi niezwłocznie, wykonanie przelewu przez HISZPANSKI SMAK Sp. z o.o. na wskazane przez Zamawiającego konto, jeśli wcześniejsza zapłata za towar nastąpiła gotówkowo, lub za pomocą przelewu.

5.4. Koszt odesłania towaru nie podlega zwrotowi.

5.5. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Kupującego z tytułu uszkodzenia lub braków. Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W przypadku, widocznych uszkodzeń należy: - odebrać przesyłkę sporządzając protokół szkody potwierdzony pisemnie przez kuriera lub odmówić przyjęcia paczki.  Reklamacje dotyczące dostaw należy kierować do Sprzedającego (tel 728958974) w dniu dostawy.

5.6. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie 14 dni od daty zgłoszenia. O wyniku reklamacji klient będzie informowany drogą elektroniczną lub telefonicznie. Przesłanie reklamowanego produktu odbywa się na koszt Sprzedawcy.

 

5.7. W przypadku gdy Klient ma zamiar zgłosić żądanie zwrotu pieniędzy, odstąpienie od umowy, oświadczenia lub reklamację może to zrobić w jeden z następujących sposobów:

  • przesłać zgłoszenie na adres e-mail: info@hiszpanskismak.pl; lub,
  • przesłać zgłoszenie na adres: ulica Poznańska 3, 00-680 Warszawa.

 

 

6. PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

6.1. Składając zamówienie, Kupujący świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia oraz na otrzymywanie korespondencji reklamowej drogą elektroniczną.

6.2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. nr 101, poz. 926).
5.3. Kupujący ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania


7. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

7.1. Firma HISZPANSKI SMAK Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do:
a. zmiany cen oraz ilości towarów w ofercie sklepu internetowego w ciągu dnia,
b. wycofania poszczególnych produktów z oferty sklepu internetowego, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego HISZPAŃSKI SMAK,
d. przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i wyprzedaży.
 

7.2. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.

7.3. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

7.4.. W przypadku chęci zamówienia hurtowego, prosimy o kontakt na adres e-mail: info@hiszpanskismak.pl

7.5. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla Stron.

newsletter